Centrum Przewodnickie TST przewodnik.torun.pl
Grupa licencjonowanych i profesjonalnych przewodników zaprasza do zwiedzania Torunia!
Jesteśmy doświadczonymi przewodnikami, którzy z pasją i znawstwem pokażą Państwu najsłynniejsze, najciekawsze miejsca i zabytki Torunia, opowiedzą o historii, tajemnicach i ciekawostkach tego hanzeatyckiego miasta.
Kontakt:
tel. 56 62 10 232
tel. 69 61 73 753
e-mail: biuro@przewodnik.torun.pl
Co zwiedzać w Toruniu

Samodzielne zwiedzanie jest bardzo dobre, o ile wiadomo co zwiedzać. Taki samodzielny turysta stara się być przygotowanym przed przyjazdem do Torunia, zorientowanym w jego atrakcjach, ale nie zawsze jest w stanie tak się przygotować, aby coś go nie zaskoczyło, czegoś nie przeoczyć...

Ciechocinek

Ciechocinek jest jednym z najstarszych i najbardziej cenionych uzdrowisk polskich, o unikatowych właściwościach leczniczych i walorach przyrodniczych i turystycznych, bogatej przeszłości historycznej i tradycjach przemysłu solnego.
Położenie tego znanego kurortu w niewielkiej odległości od Torunia, a także jego sąsiednie atrakcyjne miejscowości czynią z tych okolic ciekawe turystycznie miejsce, w którym do poznania i zobaczenia jest niemało. Wyprawa z Torunia jest więc łatwa i nie trwa zbyt długo. A dodatkowym urozmaiceniem jest fakt, że pomimo bliskiej odległości (ok. 25 km), Ciechocinek nie jest już miastem pomorskim jak Toruń, ale leży na Kujawach :-)
 
Chociaż większośc atrakcji Ciechocinka związana jest z jego funkcją uzdrowiskową, to jednak znajdują się tu obiekty zabytkowe i interesujące nie tylko z tego punktu widzenia.
Poza najcenniejszymi zabytkami - unikatowymi tężniami solankowymi XIX-wiecznymi, warzelnią soli i łazienkami, są tu też np. niezwykła cerkiew prawosławna czy Dworek Prezydentów RP.
 
Zwiedzanie Ciechocinka
i poznanie jego najważniejszych miejsc historycznych zajmuje z przewodnikiem standardowo ok. 2 godziny i obejmuje: tężnie solankowe, dywany kwiatowe i partery Hellwiga, fontanna Grzyb, łazienki, pijalnie wód, Park Zdrojowy.
W wersji dłuższej - 3-godzinnej dodatkowo: warzelnia soli, dworek prezydentów RP, cerkiew prawosławna.
 
Natomiast wycieczka kilkugodzinna może byc rozbudowana o pobliski Raciążek (ruiny zamku, renesansowy kościół) i Nieszawę (gotycki kościół św. Jadwigi, kościół i klasztor franciszkanów, Muzeum Noakowskiego).
 
Zamów zwiedzanie, zapytaj o szczegóły:
przewodnikmiejski@wp.pl
tel. 56 62 10 232